14 Mayıs seçimlerinde yarışacak TİP’in milletvekili adayları belli oldu.
14 Mayıs seçimlerinde yarışacak TİP’in milletvekili adayları belli oldu.
Türkiye İşçi Partisi 49 bölge ve 52 seçim çevresinde milletvekili adaylarını belirledi. YSK'ya teslim edilen listede dikkat çeken isimler yer aldı.
TİP milletvekili adayları belli oldu! İşte tam liste
Türkiye İşçi Partisi, (TİP) oyuncu Mehmet Aslantuğ ve Serhat Özcan, gazeteci İrfan Değirmenci ve Umur Talu, Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe ile Çorlu tren kazasında hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz’ün bulunduğu 14 isme milletvekili adaylığı teklifi götürdü. Bu isimler teklifi kabul etti.
Emek ve Özgürlük İttifakı çatısı altında seçime giren Türkiye İşçi Parti'nin de milletvekili adayları belli oldu. Buna göre; Barış Atay Antalya’da ikinci sıradan, Sera Kadıgil İstanbul 1’inci bölge birinci sıradan, Erkan Baş İstanbul 3’üncü bölge birinci sıradan, Ahmet Şık İstanbul 2’nci bölge birinci sıradan aday oldu.
TİP Genel Başkanı Erkan Baş’ın daveti üzerine oyuncu Mehmet Aslantuğ ve Serhat Özcan, Umur Talu, Mısra Öz, Meryem Göktepe ve İrfan Değirmenci, TİP’ten gelen milletvekili adaylığını kabul etti.Ayrıca oyuncu Cezmi Baskın da TİP’e katıldı.
Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul 'da yaptığı toplantıda 28. Dönem milletvekili adaylarını tanıttı.
49 ilde ayrı listeyle seçime girecek
TİP'in 49 il ve 52 seçim bölgesinde seçimlere gireceği milletvekili adayları belli oldu.
TİP, Ankara 2'nci Bölge 1'inci sırada Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ı aday gösterirken, Ankara 3'üncü Bölge 1'inci sırada da vergi uzmanı Ozan Bingöl yer aldı.
TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, bu seçimlerde Antalya 2'nci sıradan aday olurken, Antalya 1'inci sırada Yunus Başaran aday oldu. Gezi davasından tutuklanan Avukat Can Atalay ise Hatay 1'inci sıradan aday gösterildi.
Çorlu tren kazasında oğlunu kaybeden Mısra Öz de Ahmet Şık'ın ardından İstanbul 2'nci Bölge 2'nci adayı oldu. LGBT aktivisti Esmeray Özadikti ise 3'üncü sıra adayı oldu.
İstanbul 3'üncü Bölge'de ise sırasıyla Genel Başkan Erkan Baş, Meryem Göktepe ve Gazeteci Umur Talu yer aldı.
Gazeteci İrfan Değirmenci İzmir 2'nci Bölge 1'inci sıra, Mehmet Kani 2'nci Bölge 2'nci sıra, Sanatçı Mehmet Aslantuğ Muğla 1'inci sıra adayı oldu.
Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) 49 il ve 52 seçim bölgesinde kendi adaylarıyla listeye gireceği duyuruldu. İttifaktaki diğer partiler Yeşil Sol Parti listelerinden seçimlere katılacak.
Türkiye İşçi Partisi (TİP), HDP’nin emek ve özgürlük ittifakındaki tüm partilerin ortak listelerden seçime girmesi önerisini kabul etmemişti. Parti bazı şehirlerde seçimlere ittifak çatısı altında kendi amblemiyle katılma kararı almıştı.
EHP, EMEP, HDP, SMF ve TÖP’ün seçimlere 81 ilde Yeşil Sol Parti listesinden ortak gireceğini vurgulayarak, TİP’inse seçimlere 49 il ve 52 seçim bölgesinde kendi listeleriyle ittifak çatısı altında seçimlere katılacak.
TİP'in milletvekili adayları şöyle:
ADANA
1.DUYGU YILMAZ
2.SEDA AŞKIN
3. AHMET FARUK ULAŞ
4.MESUT KOYUN
5. UTKU ALEMDAROĞLU
6. DİLA AKAR
7.MERYEM MAZMAN KARTAL
8.ONURCAN GÜRBÜZ
9. EDA BAHAR KOCABEYLER
10. HÜSEYİN EVGİN
11.OĞUZCAN KILIÇ
12. MEHMET SELİM AKMAN
13. MUSTAFA ÇELİK
14. SEMİH AKKIRCIK
15. EREN ARARAT
AFYONKARAHİSAR
1. PINAR SİSLİTUNA
2. LALE PELİN BEYAZIT
3. ARDA DUVARCI
4.SEVİL ALTIN
5.CAFER ÖZTÜRK
6. İBRAHİM ORBAY
AKSARAY
1.DENİZ AY
2.EMİR ERSİN KAHRAMAN
3. RAMAZAN KORKMAZ
4.SONER ASLAN
AMASYA
1. MELİKE ÖZTÜRK ARDUÇ
2. EREN GÖNEN
3. DİLAVER ÖZTÜRK
ANKARA-2 Bölge
1. ÖZGÜR AYBAŞ
2. YELDA KOÇAK URFA
3. BEKTAŞ RIZA HANEDAN
4. ÖZDİL ÜÇÖZ
5. SEVGİ HAZIR
6. ASİYE SÜLLÜ
7. FATİH ÖZAKOĞLU
8. MAHİR ÜNSAL ERİŞ
9. BARIŞ AYDOĞAN
10.YERSU BÜYÜKDAĞ
11. MUSTAFA ERTARAKÇI
ANKARA-3 Bölge
1. OZAN BİNGÖL
2. MİSKET ELİF ÇONGUR
3. TUĞBA GÜRSOY
4. HEDİYE GÜLŞEN KARAKADIOĞLU
5. DİLARA MAHMURE DOLGUNYÜREK
6. EGE ARDA ANILAN
7. BEKİR TUNCAY ÇELEN
8. OZAN YURDAKAL
9. MUSTAFA KOLCU
10. EBRU BESE
11. ERSİN BEYTEMUR
12. ILGIN BARAN ÖCAL
ANTALYA
1. YUNUS BAŞARAN
2. BARIŞ ATAY MENGÜLLÜOĞLU
3. EMİRE ULUTAŞ
4. TUNCAY KOÇ
5. EMİNE BÜYÜKNOHUTÇU
6. AYŞE BİLGE KALIN
7. EZGİ ALTINKURT SAĞLIK
8. KERİM UĞUR
9. GÜLİZAR KOCADAĞ
10. HASAN GİRGİNEL
11. AYFER GÜNEŞHAN
12. AHMET ELATAŞ
13. BETÜL ÜRKÜTEN
14. GAMZE PELİN DEMİRCAN
15. BİLGE ERK
16. LEYLA ÇELEBİ
17. MEHMET UTKAN ÇOBANOĞLU
ARTVİN
1. FEYZULLAH SERKAN ACAR
2. TİMUR ŞİMŞEK
BALIKESİR
1. SERHAT SUHA ÖZCAN
2. MÜGE OKUR
3. AÇELYA SUNGUR
4. ŞERİFE SEVİM ŞENEL
5. OKTAY ŞÜKÜR
6. BARAN BAKIR
7. GİZEM YOĞURTÇU
8. CEM CANTAŞ
9. FATİH NİYAZİOĞLU
BAYBURT
1. AYSEL SİLİ
BİLECİK.
1. CENK DİK
2. CEYLAN ÖZÇELİK
BOLU
1. FİGEN ÇAKIR
2. ERAYCAN SAFA
3. ÖMER BARIŞ SAFİ
BURSA-1 Bölge
1. MAHMUT HAKAN KOÇAK
2. HELİN İLCEK
3. ERHAN İMRALI
4. SELAHADDİN HABİB GÖBELEZ
5. TİMUR TORGAY
6. EYLEM GÜN GÜNEŞ
7. SUAT ŞENOCAK
8. BUSENUR ÇOBAN
9. ADİ MURAT DEMİRHAN
10. REFAYİ REFAYİOĞLU
ÇANAKKALE
1. AYFER GÖL
2. REYHAN ÇALIŞKAN
3. MUHHAMED YAVAŞ
4. DORUK ULAŞ ÖZDEMİR
ÇANKIRI
1. SEVGİ ÖZLEM GÜLMEZ
2. MURAT ÖZBEK
ÇORUM
1. HABİBE ALKAN
2. CANSEVER EKER
3. CAN NESİMİ KARABİBER
4.ASMİN NİMET SİNGEZ
DENİZLİ
1. YAĞMUR YALÇIN
2.COŞKUN ÇETİN
3. PELİN ŞEN
4. SERDAL ATLAMIŞ
5.SERDAR AŞÇI
6. İSMAİL EGEMEN SÖYLEMEZ
7. HATİCE KİRİŞ
DÜZCE
1. ALEV İŞLER
2. IRMAK SAÇKESEN
3. EBRU ŞEN
EDİRNE
1. GÜRAY MUHÇU
2.CANER SOYDAN
3. ZELAL ÖZCAN
4. İLHAN BİLECİK
ERZİNCAN
1. MÜSLİM ETLEÇ
2. ÜNAL ÖZÇELİK
ESKİŞEHİR
1. GÖKAY BAŞAR
2. FATMA GİRGİN
3. AYHAN KAYA
4.ASLIHAN TERE
5. BEDİ UYGAR UĞURLU
6. YALÇIN KOMŞU
GİRESUN
1. NİHAL MEMİŞ DİZDAR
2.ÖMÜR HAKYEMEZ
3. FIRAT KURTAL
4. NESLİHAN ÖZAL
GÜMÜŞHANE
1. BAHADIR YAVUZ
2. ÖZLEM DOĞAN
HATAY
1.ŞERAFETTİN CAN ATALAY
2. AYLİN AÇIKGÖZ
3. MEHMET ALİ GÜMÜŞ
4. EMRAH KARAÇAY
5. HASAN AŞKAR
6. NURCAN ÖRDEK
7. CANSU DALOĞLU
8. BARIŞ DAĞ
9. ABDULHAMİT YAYAR
10. HÜSEYİN AKGÖL
11. ÖZLEM PARLAK
ISPARTA
1. ZÜBEYDE ARSAN
2. CAFER YELSALI
3. ALİ NUR DÖNMEZ
4. OYLUN ERCAN
İSTANBUL-1. Bölge
1. SALİHA SERA KADIGİL
2. ANIL DENİZCİ
3. ALİ RONAY
4. FATMA KARABULUT
5. SEDAT DUREL
6.TAYFUN BUDAK
7. DİDEM DOĞAN AYDEDİM
8. ASUMAN FAZLIOĞLU
9.ERDİNÇ MEHMETOĞLU
10.ARİF ÖZDEMİR
11.MAHBİP DİLEK
12. ÇAĞLAR ÇAĞLI
13. FİLİZ KILIÇ
14. FOTİ BENLİSOY
15. HARUN GÖKTEPE
16. MİZGİN ÖZMEN
17. BÜLENT YÜKSEL
18. ALİ İZZET ETİ
19. FIRAT ÇOBAN
20. GÖKÇE USTA
21. EYLEM PINAR
22. GÖRKEM DURU
23. ZEYNEP DEMİREL
24. OKTAY RAİF EVRENSEL
25. MEHMET KILIÇ
26. MEHMET ACAR
27. EZGİ CEREN IŞIK
28. ESİN AYDIN KAYA
29. GÜNER YENER
30.NURDAN ÜNVER
31. HAKAN BİLGEHAN
32.ESMA KARA
33. EMİRHAN TURAN
34. CENK VERDİ
35. UTKU URAZ AYDIN
İSTANBUL-2. Bölge
1. AHMET ŞIK
2. MISRA ÖZ
3. ZEYNEP ESMERAY ÖZADIKTI
4.KORAY DOĞAN URBARLI
5. YILMAZ ASLANTÜRK
6. ŞERİF ÖZGÜR URFA
7. FATMAGÜL ERYILMAZ ŞENVARDAR
8. ATAKAN ÖZSOY
9. ENES KARAKAŞ
10. EVİN DOĞU
11. SENNUR SIRBUDAK
12. NACİYE BABALIK
13. BOGOS MASİS KÜRKÇÜGİL
14. METİN AKIN
15. EMRAH YALÇIN
16.ELİF DAMLA İLGİN
17. HASAN HÜSEYİN ŞENSES
18. BAHA AYDIN
19. MEHMET KÖKSAL
20. TUĞRUL EYLÜL CERRAHOĞLU
21. KAYACAN ÇENGEL
22. OZAN ERBAŞ
23.CAN YILMAZ KAYA
24. DERSİM ŞAN GENÇ
25.EREN IŞIKBAŞ
26. MERTCAN İLGÖZ
27. HASAN KARAYİĞİT
İSTANBUL-3 Bölge
1.ERKAN BAŞ
2. MERYEM GÖKTEPE TÜRKMEN
3. UMUR EKREM TALU
4.YAPRAK DİDEM KORYÜREK ARMUTLU
5. ÖZLEM TEKE
6. FEREMEZ TUNCAY
7. JİYAN AYBAR
8. AYLİN DOĞAN
9. BİLGEHAN TUBA TİRYAKİ
10.NİLAY BARKIN
11. NİLER ALBAYRAK
12. EKREM ERDİN
13. VEYSEL DÖNMEZ
14. AHMET ORAL
15. EBRU KIRANER
16. MUHAMMED ÇELİK
17. SAADET ÖZSOY
18. FERHAT ÇELİKOĞLU
19. ÖMER TURA
20 ALEV SANATLIOĞLU
21. SİNEM MERTCAN UĞURDOĞAN
22. TANYEL SÜZER
23. ÜMİT DENİZ
24. FATMA BERAZZİOĞLU
25. SERKAN GENÇ
26.GÜNGÖR KAYA
27. GÖZDE ÖZEL
28.NİLGÜN TUTAK
29. ŞAHİN ÖZSOY
30. ÖZGE İNCE
31. ANIL GÜLER
32. YAĞMUR ÇETİN
33. NURHAK GÖRKEM DOĞAN
34. İLKİN ERKORKUT
35. GİZEM YERİK
KARABÜK
1. GÜNUZ FULYA UZ
2. ARZU GENLİK
3. ÖZÜM HANCI
KARAMAN
1. EZGİ GÜLŞEN
2. KENAN YILMAZ
3 OĞUZ YAŞARGİL
KAYSERİ
1. AHMET ÇAKIR
2. NAZIR KAPUSUZ
3. İLAYDA TOK
4. ÖZLEM DEMİR
5. SERCAN LAÇIN
6. EREN GÜRPINAR
7. AHMET İŞBİLEN
8. BERİL KARABULUT
9. CEVHER ÖZBOLAT
10. AYSEL DUMAN
KIRKLARELİ
1. ZEYNEP BİLGİÇ
2. YILMAZ BİÇER
3. DENİZ ÖZTÜRK
KIRŞEHİR
1. SİNAN YILDIIRM
2. FUNDAGÜL DEMİRKOL
KONYA
1. BİLAL ORTAKALAYCI
2. PINAR BABİR
3. İBRAHİM ALTINPINAR
4. BİLGE KAAN ÖZDAL
5. YUNUS KOCA
6.MUHAMMED ENES AKUĞUR
7. AYŞE BAĞLAMIŞ
8. DENİZ CAN AYDIN
9. YAĞMUR TOK AL
10. MAHİ ÖZNUR BİLEN
11. CENAN ŞARMAN UTKU
12.ÖMER ERYETKİN
13. NURCAN KAYA
14. SERKAN TUNÇ KEÇELİ
15. AYŞE ERDOĞAN
KÜTAHYA
1. İBRAHİM BEYTULLAH SAYAR
2. ADNAN PAK
3. MUSTAFA ÖZMEN
4.BURAK ŞERİF KARATEKE
5. UTKU ÇİFCİ
MERSİN
1. HAKAN GÜNEŞ
2. EBRU ÇERÇİ
3. BÜLENT UFUK ATEŞ
4. GENCER BAYKUL
5. ŞİLAN EKİNCİ
6. UĞURCAN ESİROĞLU
7. AYŞE SİBEL LEVENT
8. ALİ HAKAN ÇETİN
9. TENZİLE YADİGAR AK
10. OĞUZ ÖZCANLI
11. OLCAY YILMAZ ULUĞ
12. KAMURAN GÜNAY
13. DENİZ ARSLAN
MUĞLA
1. MEHMET ASLANTUĞ
2. NEŞE TUNCER GÜNGÜT
3. OSMAN GÜLGÜN
4. MEHMET YAPICI
5. YAĞMUR ÖZGÜR GÜVEN
6. FÜSUN ÜNLÜSOY
7. NEŞET KARADAĞ
NEVŞEHİR
1. HAYRETTİN BAYER
2. GÜLÇİN AKSU DENİZHAN
3.İLKE KUMARTAŞLIOĞLU SAÇMALIOĞLU
NİĞDE
1. ELİF ÖNDER
2. KEREM TANILKAN
3. EKİN DİCLE ERBİLGİN
ORDU
1. AYŞEGÜL AYDIN ŞENGÖZ
2. ERTUĞRUL KAHRAAMN
3.MERT EFE
4. DENİZ ARSLANTÜRK
5. TANSU AYIK
6. HAKAN DUYAN
OSMANİYE
1. SABİHA GÜNDÜZALP
2. MUSTAFA DENİZLİ
3. ONUR TOSUNÖZ
4.BURAK SARIBIYIK
RİZE
1.BİLSAY KANAT
2. METİN KARADENİZ
3. AYBÜKE GEZEREL
SAKARYA
1. SAADET DİRİARIN
2.PELİN SÖNMEZ
3. UĞUR ALET
4. İNCİNUR ALA
5. PELİN KISA
6. ŞEVVAL LEYLA KOCAMAN
7.YUNUS EMRE GÖÇENOĞLU
8. ONUR YANAR
SAMSUN
1. ARSLAN BOLAT
2. ÖZGE GÖKSU
3. TUNAHAN GÖK
4. ONUR ÇELİK
5. GÜLCAY KAYA
6. HİLMİ ÖZDEMİR
7. ARAL DEMİRCAN
8.KEMAL SERDAR ERBİL
9. BUSE BADE İSKENT
SİNOP
1. NURHAN ÇAYLI
2. ÇAĞLA KURT
SİVAS
1. KÖKSAL TEK
2. YAĞMUR AKIN
3. VELİ REÇBER
4. HAKAN TEKŞEN
5. YUSUF AKGEDİK
TEKİRDAĞ
1. GÜLENAY SUNA
2. KARDELEN EVCİMEN
3. ERKAN ÖZGÜR MUTLUCAN
TOKAT
1. ERDOĞAN KILINÇ
2. HARUN KILIÇOĞLU
3. EMİN AKBABA
4. DİLEK FERDA YAMANLAR
5. ERSİN EVRAN
TRABZON
1. SÜLEYMAN HACIBEKTAŞOĞLU
2. YAVUZ KAYNAR
3. ÖMÜR ÖZDEMİR
4. EMİNE SPOR
5. ASİL MADENLİ
6. KEMAL BAKIRCI
UŞAK
1. AYŞE DEVRİM OĞUR
2. ÖNDER AKAR
3. AKIN METE
YALOVA
1. BUKET ÇINAR GELİR
2. EMRAH KAZDAL
3. BURKAY HASDEMİR
YOZGAT
1. ASLI YAPAR ŞAKTANLI
2. BEKİR ZAFER İLKEN
3. ASLI ŞİMŞEK
4. KÖKSAL KAPLAN
ZONGULDAK
1. FATMA KILIÇARSLAN
2. ŞENER BOSTANCI
3. DİLAN GÜLLE
4.TÜRKAN BAYTEKİN
5. UMUR OZAN ŞAHİN
Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.